כל מה שרציתם לדעת על רישיון עסק

מהו חוק רישוי עסקים

בשעה טובה החלטתם על פתיחת עסק- כדאי שתדעו מספר דברים אודות חוק רישוי עסקים אשר נחקק בשנת 1968 בכנסת. חוק זה נחקק כחלק מהרצון של המדינה להגן על ציבור האזרחים באמצעות פיקוח על פעילותם של עסקים והסדרת העסקים במדינה.

האם קיימת חובה להחזיק ברישיון עסק

בעלי עסקים בישראל חייבים להחזיק רישיון עסק ולצורך כך עליהם לגשת לאגף רישוי עסקים בעירייה בה פועל העסק ולוודא כי עליהם להחזיק ברישיון. במקום זה ניתן לקבל את האינפורמציה הדרושה באשר לקבלת רישיון עבור העסק.

מהו רישיון עסק

רישיון עסק הינו מסמך המונפק על ידי עירייה כחלק מהליך פתיחת עסק . בעלי העסקים צריכים לפעול בהתאם למסמך אשר הוכתב על ידי האגף לרישוי עסקים. בעלי העסק הם שיקבלו על עצמם את הרישיון בהתאם לאישור העירייה וינהגו בהתאם לחוקים.

מה כולל ההליך

הליך הוצאת רישיון עסק כולל אישורים שונים ממספר גופים על מנת לנהל את העסק כהלכה. שימו לב, עסק אשר יימצא ללא רישיון הדבר ייחשב כעבירה פלילית. יש להדגיש כי קבלת הרישיון עשויה להימשך זמן רב בשל האישורים הרבים הדרושים לקבלת המסמכים.  כל גוף החותם על אישור עשוי לבוא בדרישות מסוימות ולכן יש להביא זאת בחשבון. יתרה מכך במסגרת תקופת ההמתנה יש להביא בחשבון כי העסק עומד בדרישות עד לקבלת הרישיון המיועד.

סיוע מטעם חברה מקצועית

פתיחת עסק אינו עניין של מה בכך ולכן עסקים רבים בוחרים להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית בתחום אשר יש ביכולתה לטפל בכל ההליכים השונים הקודמים לפתיחת העסק. פנייה לחברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום עשויה להוביל לוודאות רבה ולפתיחתו של העסק בצורה נכונה.

מוזמנים לקבוע פגישה אישית

על מנת לבחור את החברה המובילה ביותר בתחום ההמלצה היא לקבוע פגישה אישית. פגישה אישית עם מגוון חברות תסייע לכם בבחירת החברה המתאימה ביותר- כך תהיה לכם האפשרות לדעת כי בחרתם את החברה הטובה ביותר מבין החברות השונות. אל תהססו להגיע מוכנים לפגישה ולשאול כמה שיותר שאלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.