מה זה קואוצ'ינג ניהולי ומי יכול להרוויח ממנו?

מרגישים שאתם יכולים להיות מנהלים טובים יותר? אתם צודקים! כאן נסביר מהו תהליך אימון בכלל ומהו קואוצ'ינג ניהולי בפרט ולמי תהליך כזה יכול לתרום.

קצת על קואוצ'ינג

בואו נדמיין לרגע קבוצת כדורגל. אם הקבוצה רוצה להתקדם ולהתפתח, עליה לקיים מפגשי אימון עם מאמן מקצועי בעל תוכנית אימון מסודרת ומותאמת לקבוצה. זהו בדיוק העיקרון המנחה של תהליך קואוצ'ינג! כשאדם רוצה להשתפר או להתפתח בתחומים שונים בחייו, עליו לפנות למאמן מקצועי בתחום זה ולקבל את הכלים הנחוצים לו באופן אישי כדי להגיע אל המטרות שלו.

מהו קואוצ'ינג ניהולי?

כל מי שהתנסה בניהול יודע, שעמדה כזו טומנת בחובה הרבה מאוד דילמות מוסריות, אישיות, מקצועיות ועוד. דילמות אלו עלולות לייצר תקיעות מסוימת אצל המנהל ולא לאפשר לו להתפתח ויותר מזה – אף להוריד את הביטחון העצמי שלו. קואוצ'ינג ניהולי נועד ללמד את המנהל כיצד להתמודד עם דילמות אלו וכיצד להסתכל קדימה – אל העתיד המקצועי שלו, בעיניים פקוחות ואופטימיות.

למי התהליך מיועד?

תהליך האימון הניהולי מתאים לכל מנהל, שרוצה לשפר את היכולות הניהוליות שלו ולהגיע רחוק יותר ולכל אדם שעומד לקראת משרת ניהול חדשה או מעוניין להגיע לאחת כזו. כמו כן, גם מקומות עבודה, שרוצים לשפר את הביצועים של המנהלים שלהם ולתת להם כלים נוספים, יכולים להעניק להם את המתנה הזו ולהרוויח ממנה מנהלים טובים יותר, שיבצעו את העבודה שלהם וינהלו טוב יותר את העובדים תחתם.

צורת העבודה

תהליך של קואוצ'ינג ניהולי, בדומה לתהליכי קואוצ'ינג בתחומים אחרים, נעשה באמצעות סדרה קצרה של מפגשים אישיים בין המאמן לבין המאומן. סדרת מפגשים זו היא סדרה קצרה של מפגשים בודדים, במהלכם המאמן לומד ומכיר את המאומן ואת הצרכים שלו וביחד הם עושים תהליך של הבנת הקשיים ומציאת הדרכים המתאימות ביותר למאומן להתמודד עם קשיים אלה. היתרון המשמעותי ביותר של תהליכי אימון הוא, שמדוב רעל תהליך קצר, שכבר במהלכו ניתן להרגיש את השינוי ומן הסתם, כך ניתן לחסוך גם זמן וגם כסף!