תכנון פרישה – לוקחים את האחריות הכלכלית לידיים

לחיים קצב משלהם, זה הוא חוק שנכון כמעט לכל שלב בחיים, חוץ מאשר לפרישה לגמלאות. אמנם כל אחד מצפה ליום בו הוא יסיים את עבודתו ויוכל לצאת לחופשה המיוחלת, אך לעיתים רבות יציאה לפנסיה ללא תכנון מקדים, יכולה להיות החלטה שגויה ומסוכנת כלכלית. ובדיוק מסיבה זו, יותר ויותר אנשים כיום בוחרים להשקיע משאבים בתהליך תכנון פרישה מוסדר, שיאפשר להם להבין בדיוק את מצבם הכלכלי, לקראת יום הפרישה המיוחל, ולהתכונן בהתאם לצרכים וליכולות שלכם. בצורה כזו, ועם שקיפות פיננסית לעתיד לבוא, תוכלו לקחת החלטות גדולות, מתוך ידיעה ולא מתוך ניחוש או הימור.

איך לבצע תכנון פרישה נכון – שלושה חוקי ברזל

אם אתם רוצים לבצע תהליך תכנון פרישה, חשוב להתבסס על שלושה כללי עבודה מרכזיים:

  1. אתם רוצים להתחיל בתהליך, זמן מה לפני יום הפרישה עצמו. כך, תוכלו לבצע שינויים נדרשים בחסכונות שלכם, להבין מה הוא מצבכם הכלכלי ובמידת הצורך גם למצוא פתרונות.
  2. העזרו באנשי צוות מיומנים מעולם הפיננסים, לביצוע מחקר עמוק אודות ההכנסות והחסכונות הצפויים לעמוד לרשותם בתקופה הפנסיה. ייתכן ותהיו מופתעים לגלות לרשותם כמה מקורות כספיים שלא ידעתם עליהם כלל.
  3. צרו לעצמכם מסגרת הוצאות והכנסות ממוצעת לתקופה הפנסיה. כך, תדעו למה לצפות ואיך לתכנן את רמת החיים שלכם במהלך שנות הפרישה שלכם.  

איכות החיים שלכם בגיל השלישי – שומרים כסף לעתיד

האלמנט החשוב ביותר מבחינתם של ישראלים רבים בכל הנוגע לתקופת הפנסיה, הוא היכולת לחיות ברמת החיים אליה הם התרגלו, במשך כל שנות חייהם. על אחת כמה וכמה כאשר בתקופת הפנסיה עולה בדרך כלל הצורך להשקיע בטיפולים רפואיים ובהוצאות על בריאות. ועל כן, חיוני לפתוח בתהליך תכנון פרישה, כשבמקרים רבים ימליצו לכם על הדרכים הכי טובות לבצע איתור כספים. סיום מוצלח של תהליך איתור הכספים יכול להרחיב את מאגרי הכספים והחסכונות שעומדים לרשותכם. ולכן, שווה לכם לקחת את הזמן ולהתכונן נכון ליום שאחרי הפרישה, וליצור תוכנית כלכלית מפורטת לחיים שיהיו לכם.