איך אפשר לעזור לבני נוער בסיכון?

במשרד העבודה והרווחה משתדלים להעניק סיוע לקבוצות שונות בחברה המתמודדות עם קשיים. לא תמיד במשרד הרווחה מצליחים להגיע לכל האנשים וישנם לצערנו הרב בודדים בתוך אותם קבוצות שהופכים להיות כמעט שקופים לגמרי. במקרים אלו ארגוני צדקה מצליחים להגיע אליהם ולהציל אותם. תרומה לנוער בסיכון, סיוע למשפחות נזקקות או לכל קבוצה חלשה אחרת יכולה להיות משמעותית ביותר ולעזור להם לעבור עוד יום.

כישראלים, אנחנו לא יכולים לעמוד מהצד ולהתעלם מהחלש, אנחנו גדלים בצורה הזו, אנחנו מתחנכים באופן הזה ולכן תמיד כשישנה מצוקה כל שהיא במדינה כל עם ישראל עומד על רגליו ומגיש עזרה בכל דרך אפשרית. ישנם קבוצות סיכון באוכלוסייה שעבורם מצב המצוקה הוא שגרת חייהם ועליהם אנחנו רוצים להפנות את שימת הלב.

הנוער שלנו הוא העתיד שלנו ושל המדינה כולה ולכן חשוב לזהות את הנוער בסיכון בהקדם ולהגיש לו סיוע ועזרה. ישנם מקרים שבזכות הגילוי המוקדם והנתינה הגדולה מהחברה, ניצלים בני נוער רבים שאח"כ הם משיבים לחברה הכללית, בגלל הדרך שגדלו והעזרה שקיבלו והם מרגישים צורך, מחויבות א שליחות לתת את חלקם בחזרה לחברה כולה.

איך ניתן לעזור לנוער בסיכון?

תרומה – כשאתם תורמים כסף לעמותות צדקה התומכות בבני נוער בסיכון אתם מאפשרים לארגון להעניק ליותר בני נוער תמיכה ועזרה. הסיוע הכלכלי שלכם הוא אינו הנתיב היחיד שאפשר לעזור.

יד 2 – מה שלא משמש אתכם יותר יכול להיות מאוד שימושי עבור אחר. זה אולי נשמע כמו קלישאה אך זה בהחלט נכון ועוזר לבני נוער הנמצאים בסיכון. בגדים ישנים שלכם יכולים להיות הבגדים החדשים שלהם, הטוסטר שחשבתם לזרוק או השולחן פינת האוכל שאינם משמשים אתכם יותר, יכולים לשרת בני נוער בסיכון שחולקים דירה.

אריזות מזון – תרומה נוספת שמתנדבים רבים מסייעים לעמותות היא אסוף, אריזה וחלוקה של מארזי מזון לבני הנוער.

לנוער בסיכון ניתן לסייע בדרכים שונות ומגוונות, בין אם בתרומה לעמותות התומכות בבני הנוער, בין אם להתנדב בעמותות אלו על מנת להמשיך את מפעל התרומה ובין אם למסור את הציוד הישן שאין לכם צורך בו יותר ולהעבירו לבני הנוער שישמחו לקבל אותו.