איך לבחור חברת משלוחים לעסק קטן?

הפעילות המקצועית של עסק מקומי וקטן היא תולדה של שילוב של שירות שאתם מספקים באופן ישיר ללקוחות שלכם, ושל שירותים שאתם קונים מחברות מקצועיות חיצוניות. בוודאי בכל מה שקשור ליצירה של מערך משלוחים ללקוחות שלא נמצאים בקרבת מקום, ‏אתם חייבים לבחור את השירותים של חברת משלוחים ‏שיכולים לשפר בצורה משמעותית את החוויה של הלקוחות שלכם ובסופו של יום לייצר מותג מצליח. בדיוק מהסיבה הזו, כאשר אתם מחפשים חברת משלוחים ‏אתם צריכים להגדיר בדיוק מה אתם רוצים לקבל ומי הם האנשים שיכולים לתת לכם את הפתרון הנכון ביותר לצרכים שלכם בשלב הזה. 

שלושת הדרישות לעבודה עם חברת משלוחים

  1. ‏הזמינות של חברת המשלוחים. ‏בהתאם לכמות העבודה שיש לכם, צריך לבחור חברה ‏שמסוגלת לעמוד בקצב ומצליחה לבצע איסוף לפחות פעם בשבוע, בשביל לאפשר לכם לעמוד בזמן המשלוח מול הלקוח. 
  2. ‏היחס למוצרים שלכם. בוודאי אם יש לכם מוצרים ‏שבירים ורגישים או מוצרים מאוד יקרים, אתם צריכים לבחור חברה שאפשר לסמוך עליה וליצור מערכת משלוחים ששומרת על המוצר מדלת לדלת. 
  3. ‏העלויות של השירותים והיכולת לקבל פתרון לכמות משלוחים גדולה. בגלל שיש לכם תקציב מוגבל ואתם עסק קטן, אי אפשר לקחת בקלות ראש את העלויות של שירותי המשלוח שלכם וצריך למצוא את האיזון העדין בין עלות לבין תועלת.

‏משא ומתן בדרך למציאת הפתרון הנכון ביותר לכם 

‏לא משנה איזה סוג של מוצר או איזה סוג של שירות משלוחים אתם מנסים לבנות, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור הוא שמדובר על חברה עם אנשים. ולכן, מבחינתכם כדי להצליח לייצר אינטרקציה טובה ושירות שמתאים לכם וללקוחות שלכם, אתם חייבים להגדיר מראש מה הן המטרות שלכם, מה אתם מצפים לקבל, ומה אתם יכולים לשלם על השירות שלכם. מכאן והלאה, יש לכם ‏חוזה ברור ומסודר, שקובע את סוג השירות שאתם מצפים לקבל ככה שאתם יודעים ‏לדרוש את מה שמגיע לכם ובמקרה הצורך גם ליצור תאום ציפיות חדש אל מול החברה שמלווה אתכם.