בוררות עסקית – מה זה? 

בוררות עסקית היא מצב בו שני צד א' תובע את צד ב' ובמקום שהתביעה תתנהל בבית המשפט היא מתנהלת מול בורר. הבורר בדרך כלל יהיה עורך דין או שופט בדימוס. היתרונות של ניהול תביעה מול בורר הם רבים. משך התביעות שמתנהלות מול בורר הוא קצר יותר ממשך התביעות שמתנהלות בין הערכאות השונות של בית המשפט. כאשר אנחנו רוצים ליהנות מהליך משפטי קצר יותר באופן משמעותי (וזול יותר באופן משמעותי) כדאי לנו לנהל אותו בהליך של בוררות.

בוררות עסקית – למי זה יכול להתאים?

בוררות עסקית יכולה להתאים מאוד לשותפים עסקיים שהסתכסכו אחד עם השני, בעל עסק ומנכ"ל עסק שמצויים בין שני צדדי המתרס, לקוחות שתובעים עסק שלא נתן להם שירות טוב ועוד… . למעשה כל תביעה שקשורה לתחום העסקי מתביעות ייצוגיות ועד תביעות על זכויות יוצרים יכולות להתנהל מול בורר מקצועי. לפעמים יהיה זה בית המשפט שישלח את שני הצדדים בתביעה להליך של בוררות.

בוררות עסקית – בעזרת עורך דין מגשר מומחה

בוררות עסקית יכולה להיות איכותית יותר כאשר מי שמייצג אותנו בהליך זה הוא עורך דין מומחה להליכי גישור. היתרון של עורך דין שמומחה להליכי גישור הוא שהוא גם מומחה לניהול משא ומתן וזה בדיוק חלק חשוב מהליך של בוררות. כדאי לנו לנסות להעביר את התביעה שלנו להליך של בוררות ולקוות שבית המשפט יתמוך ברצון שלנו.

בסופו של דבר, הליך בוררות עסקית יכול להקל את החיים שלנו מאוד. אם אנחנו רוצים להפוך את החיים שלנו לקלים יותר אנחנו חייבים לעשות הכול בשביל שהתביעה שהגישו נגדנו או שאנחנו הגשנו נגד מישהו אחר לא תימשך שנים רבות בבית המשפט. ככל שההליך המשפטי יהיה מהיר יותר, כך נצטרך לשלם פחות שכר טרחה לעורך הדין שלך. בתביעות משפטיות לזמן יש מרכיב משמעותי ואם אנחנו רוצים ליהנות מהליך משפטי מהיר וקצר כדאי לנו לסיים אותו כמה  שיותר מהר. עורך דין מקצועי שתחום המומחיות שלו הוא דיני עסקים יוכל לסייע לנו מאוד בין אם בבית המשפט ובין אם בהליך בוררות.