כל מה שחשוב לדעת על גלאי הצפה לעסק

מים הם המשאב החשוב ביותר על פני כדור הארץ, ובהתאם הם נמצאים בכל מקום וגם בבתי עסק תמצאו מקורות מים שונים וכמובן סמיכות למקורות מים חיצוניים. מצד שני, הצפה עלולה לגרום לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים, וגם אם ישנו ביטוח מתאים עדיין בעל העסק יסבול מפגיעה של ממש באינטרסים שלו עקב הכמות הגדולה מדי של המים שפוגעת ברכוש, סחורה, מסמכים ושאר פריטים. הפתרון: גלאי הצפה לעסק – מכשיר פשוט מצד אחד אבל חכם ויעיל מצד שני שמזהה מידית כל הצפה בעסק ומתריע על כך על מנת שניתן יהיה לעצור את התפשטות הבעיה ולמנוע ממנה להחמיר.

איך מבטיחים מקסימום גמישות בהרכבת המערכת?

גלאי הצפה לעסק הוא חלק ממערכת רחבה יותר, שכוללת גם משדר אלחוטי שתפקידו הוא לספק את ההתראה במידה ואכן מתחילה הצפה. על-מנת להבטיח מקסימום גמישות בהרכבת המערכת בכל בית עסק ובכל חלל שבו נחוצה ההתראה הנ"ל, מומלץ לחפש גלאי הצפה עם כבל ארוך יחסית בין החיישן עצמו לבין המשדר. נתון מרכזי חשוב נוסף בהקשר זה הוא טווח הפעולה של המשדר – טווח פעולה של 300 מ' למשל נחשב יעיל.

דגש נוסף הוא תקשורת אמינה לחלוטין בכל מצב, כך שלא יהיו אילוצים מיותרים בעת התקנת הגלאים.

הגנה לחיישנים

מרכיב חשוב נוסף הוא ההגנה על החיישנים עצמם – גלאי הצפה לעסק שיוצף בעצמו או ייפגע מכל סיבה אחרת ובעצם לא יוכל לשדר את ההתראה החיונית הוא כמובן פריט מיותר לגמרי, ועל כן כשמחפשים את האופציה הטובה ביותר מבין כל האפשרויות של גלאים של הצפות לעסקים חשוב לבחון גם את אמצעי ההגנה על הגלאי עצמו.

אורך חיי הסוללה של גלאי הצפה לעסק

גלאים מסוג זה פועלים באמצעות סוללה, ועל מנת שלא תצטרכו להחליף אותה לעתים קרובות מדי כדאי להעדיף דגמים שאורך חיי הסוללה בהם הוא לפחות 5 שנים. כמו כן נדרש חיווי ברור לגבי היחלשות הסוללה, כך שתוכלו להחליף אותה מבעוד מועד וליהנות מכיסוי רציף וקבוע בפני אפשרות ההצפה.