מה הוא אתר הר הכסף? ואיך אתם יכולים להרוויח ממנו?

ככל ואתם עוסקים באופן קבוע במעקב אחר הכספים השונים שלכם, אתם ודאי לא חוששים מכספים אבודים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות גילה משרד האוצר כי יש יותר ויותר ישראלים שנפגעו מהתפקודים של מערכות הפיננסים השונות, ואיבדו מיליוני שקלים ששייכים להם. כדי להתמודד עם האתגר, הרשויות הקימו את אתר הר הכסף, וחייבו את המוסדות להעביר את כל המידע אודות חשבונות בנקים, קופות גמל וקרנות פנסיה, לאזרחים המבקשים להשיב לעצמם את כספם.

הר הכסף שעושה לכם סדר פיננסי

אתר הר הכסף מאפשר לכם למצוא מקורות כספיים ומסייע לכם ליצור סדר בחשבונות שלכם. בין היתר, תוכלו לאתר בהר הכסף:

  1. חשבונות בנק לא פעילים, שלכם או של קרובי משפחה שהעבירו לכם את האחריות על חשבונות הבנק הללו. ייתכן מאוד שבחשבונות הללו שוכבים כספים שאתם לא מודעים לקיום שלהם ויכולים להיות רלוונטיים לכם.
  2. חסכונות פנסיה ממקורות שונים, שצברתם לאורך שנות ההעסקה הרבות שלכם. זה הוא מידע חשוב מאוד, דווקא לאלו שלא הועסקו ברציפות לאורך השנים ולא החזיקו בקופת פנסיה אחת לאורך השנים.
  3. מאגרי כספים שנשמרו לכם, כחלק מזכויות ביטוחיות שונות או בתוך קופות גמל וקרנות השתלמות. אלו הם כספים שניתן להפוך אותם יחסית במהירות לנזילים ולשמישים לצרכי המשפחה שלכם בכל שלב של החיים.

במהירות וביעילות – מוצאים את הכספים ששייכים לכם

היתרון הכי ניכר לאתר הר הכסף, אל מול כל שיטת חיפוש כספים ידנית, הוא המהירות. תוך שניות ספורות מהרגע שהכנסתם את הפרטים האישיים שלכם, תוכלו לקבל תוצאות ולהבין מה מצבכם הפיננסי, כדי לתכנן את העתיד. אבל, אם אתם רוצים לקחת את הבדיקה לשבים מתקדמים יותר, ולמצוא חשבונות ששייכים לכם ולא לעו בחיפושים, ייתכן ואתם צריכים להסתייע בעזרה מקצועית. לעיתים רבות מאוד, טעויות שנעשו בעבר (למשל טעויות הקלדה), יגמרו לכך שאתם לא תוכלו לקבל גישה לחשבונות שלכם גם לאחר חיפוש מוקפד באתר הר הכסף. ולכן, אתם צריכים לקחת אחריות ולטפל כראוי במצבכם הפיננסי.