ועד בית לא מתפקד? כדאי להכיר! ניהול וועדי בתים

על פי החוק במדינת ישראל, כל דייר שמתגורר בניין מגורים או כל עסק שמשכיר משרדים לצורך פעילות עסקית או ארגונית, מחויב לשלם תשלום ועד בית באופן חודשי קבוע, תשלום המתפרס על פני כל השנה. תשלום זה, אמור לעבור לחשבון הבנק של ועד הבית ודרכו מתנהלות כל הפעולות אשר מאפשרות לשמור על הבניין נקי, אסתטי ומתוחזק לאורך כל השנה. מה הבעיה? הבעיה היא שיש המון ועדי בתים שאינם מתפקדים כמו שצריך.

ועד בית לא מתפקד מה זה בעצם אומר?

כשאומרים ועד בית לא מתפקד הכוונה היא שבעצם הבניין לא מתוחזק כמו שצריך ובכל פעם שיש בעיה בבניין בין אם זה נזילה, סתימה, קירות שצריכים תיקונים בשל בלאי או רטיבות, נהיה בלאגן שלם סביב אותה בעיה, היא לא מטופלת באופן מיידי ואין לדיירים בעצם מענה, אין להם למי לפנות. ועדי בתים שלא מתפקדים כמו שצריך גורמים לנזק בלתי הפיך, הן לדיירים והן לבניין עצמו.

ועד בית לא מתפקד למה זה בעצם יכול לגרום?

ועדי בתים שאינם מתפקדים כמו שצריך או לא מתפקדים בכלל לא רק פוגעים בצורה ניכרת באיכות החיים של הדיירים, אלא גם פוגעים בהשבחת הנכס וכך מונעים מדיירים פוטנציאליים להגיע ולשכור דירה באותו בניין.

ועד בית לא מתפקד מה בכל זאת הפתרון?

הפתרון הוא פשוט וקל. לפנות לחברת ניהול. מה זה אומר? חברת ניהול באה להחליף את כל הפעולות שעל ועד הבית צריך לדאוג להן. בין השאר: חברת הניהול אוספת את הכסף מכל הדיירים, דואגת שהכסף יעבור לחשבון הבנק של ועד הבית ומוציאה קבלו לדיירים על התשלום.

בנוסף, חברת הניהול דואגת לאורך כל ימות השנה לניקיון יסודי של החלקים המשותפים של הבניין: לובי הכניסה, מראות, מעליות, חדר מדרגות, חדר אשפה וכדומה.. במידה ונדרש טיפול למשהו בין אם זה המערכות של הבניין ובין אם תיקון נקודתי, חברת הניהול היא זו שדואגת שהתיקון יתבצע כמה שיותר מהר.