התועלת העצומה של ייעוץ כלכלי למשפחה

רוב בני האדם לא אוהבים לשלם עבור ייעוץ כלכלי. אנחנו כמובן מודעים היטב לכך שאנחנו חיים בעידן שבו נדרש ידע רחב היקף על-מנת למצות את המשאבים הפיננסיים שלנו ובכדי להבטיח למשפחה שלנו איכות חיים מקסימלית, ובכל זאת מתקשים לזהות את התועלת שבקבלת עזרה מאיש מקצוע בכל הנוגע לתכנון התקציב המשפחתי, גיבוש תוכניות חיסכון ארוכות טווח, הוזלת המשכנתא ועוד.

תכנון תקציב משפחתי נכון

משפחות רבות משלמות סכומי כסף גבוהים מאוד בגלל חוסר תכנון נכון של התקציב המשפחתי. בנוסף לעלות הגבוהה מאוד של ההלוואות ושל האוברדרפט בבנק, ישנו גם מתח נפשי שכרוך במצב של מינוס מתמיד בבנק, מתח שלעתים קרובות פוגע בחיי המשפחה.

ייעוץ כלכלי מקצועי יאפשר לכם לבנות תקציב נכון בהתאם למשאבים שברשותכם. בנוסף, כשמגבשים תקציב נכון מגלים שטיול בחו"ל הוא לא יעד בלתי אפשרי אלא מוצר שאתם יכולים להרשות לעצמכם ואפילו פעמיים בשנה. גם שדרוג הרכב יכול להתבצע על בסיס המשאבים הקיימים ומבלי להזדקק להלוואות יקרות בזכות יועץ כלכלי מנוסה.

המפתח לכך הוא מודעות מלאה להוצאות – במקרים רבים אנחנו מוציאים סכומי כסף משמעותיים על דברים שלא באמת נחוצים לנו, וכשאנחנו מגלים שבגלל התנהגות שגויה זו אנחנו מפספסים חופשות בחו"ל או דברים אחרים שאנחנו באמת רוצים, קל יותר לשנות את דפוסי ההתנהגות.

איך יועץ כלכלי מבטיח גם את העתיד?

פעולה חשובה נוספת של יועץ כלכלי הוא הבטחת העתיד של המשפחה. גם שכירים וגם עצמאים מחויבים להפריש חלק מהכנסותיהם לטובת חיסכון פנסיוני, ואם כבר אנחנו חייבים להעביר כסף לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל כדאי כמובן שנפיק מכך מקסימום תועלת.

במקרים רבים בחינת תיק הפנסיה במסגרת ייעוץ כלכלי מקצועי מגדיל את ההון שיעמוד לרשותנו לאחר הפרישה מעבודה בעשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי ₪!

מחזור משכנתא

יועצים כלכליים יכולים לחסוך לנו סכומי כסף משמעותיים גם כשיש לנו משכנתא. במקרים רבים המשכנתא שיש לנו אינה הטובה ביותר עבורנו ולא מתאימה לצרכים העכשוויים שלנו ולמצב השוק העדכני. מחזור משכנתא מקטין את ההחזרים החודשיים במידה ניכרת ומגדילה את הסכום הפנוי למטרות אחרות.