איך למצוא מעצבי פנים מומלצים?

מעצבי פנים מסוגלים לחולל פלאים בכל חלל, בין אם כזה שמשמש למגורים ובין אם כזה שמיועד למטרות עסקיות. מצד שני, כדאי לדעת שבארץ אין תהליך הסמכה מסודר בתחום זה, ולמעשה כל אחד וכל אחת יכולים להכריז על עצמם כמומחים לעיצוב פנים ולייעץ למי שזקוק לשירותי עיצוב חלל כזה או אחר. בהתאם בחירת איש או אשת מקצוע בתחום זה מחייבת תשומת לב רבה – כך שהתוצאה של עיצוב הפנים תהיה זו הרצויה מבחינתכם.

השכלה

המודעות ההולכת וגדלה של כולנו לחשיבותה של האסתטיקה בחיינו הובילה לעניין רב בכל מה שקשור לעיצוב, ובהתאם ישנם כיום שפע מעצבי ומעצבות פנים. מגמה מובהקת נוספת היא ריבוי הקורסים ומסלולי הלימודים, ובהקשר זה כדאי לדעת שישנם הבדלים משמעותיים בין כל מוסדות הלימוד ובין כל אפשרויות הלימוד: מצד אחד קורסים קצרים של מספר חודשים ומצד שני מסלולים ארוכים שמקנים באופן טבעי הכשרה יסודית ומעמיקה. בהתאם כשמחפשים מעצבי פנים מומלצים כדאי לבחון היטב מה כוללת השכלת כל איש או אשת מקצוע.

עבודות קודמות של מעצבי פנים מומלצים

דרך נוספת לזהות מעצבי פנים מומלצים שיוכלו להבטיח לכם דירת חלומות או עסק פרקטי ואסתטי גם יחד – ולא רק להבטיח אלא גם לקיים – היא באמצעות התבוננות מוקפדת בעבודות קודמות שלהם. בפרט כדאי להעדיף מעצבות או מעצבים שכבר הובילו פרויקטים דומים לזה שלכם, כלומר לא רק מעצב פנים מנוסה באופן כללי, אלא מעצב פנים שכבר תכנן בית פרטי עם גינה גדולה (אם בדיוק עברתם להרחבה במושב), מעצבת פנים שתיק העבודות שלה כולל עיצוב מסעדה (אם אתם רוצים לפתוח עסק שכזה) וכו'. באמצעות התבוננות בפרויקטים דומים לזה שלכם, תוכלו להתרשם הן מהמקצועיות של מעצבי הפנים השונים והן מתפישת העולם שלהם (וכך תוכלו לדעת מי יוכל להביא לידי ביטוי בדרך הטובה ביותר את הרעיונות שלכם).

אינטואיציה

גם לאחר הסינון הראשוני שמבוסס כאמור על השכלה ועל עבודות קודמות, סביר להניח שעדיין תתלבטו בין מספר מעצבי פנים מומלצים. בשלב זה כדאי להכניס לתמונה את האינטואיציה שלכם, שלאחר מפגש עם כל מעצב או מעצבת תוכל לעזור לכם לבחור באיש או אשת המקצוע הכי טובים עבורכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.