מצבר עד הבית – פרטים חשובים

המצבר הוא מכונה הממירה אנרגיה קינטית לאנרגיה חשמלית. ניתן להשתמש בו כדי לספק חשמל באזורים מרוחקים שבהם אין קווי מתח. הסוג הנפוץ ביותר של מצבר הוא סוללת עופרת-חומצה, המשתמשת בתגובות כימיות כדי לאגור ולשחרר אנרגיה. מצברי עופרת-חומצה משמשים במשך שנים רבות כמקור כוח גיבוי לבתים ועסקים, במיוחד באזורים כפריים בהם ייתכן שלא יהיה חשמל זמין בכל עת. מצברים משמשים לעתים קרובות גם על ידי פאנלים סולאריים כדי לאחסן את עודפי החשמל שנוצרו במהלך היום לשימוש בלילה או בימים מעוננים. כל אחד מכם יוכל למצוא היום מצבר עד הבית בקלות! 

הסבר על מצבר עד הבית 

המצבר הוא מכשיר האוגר אנרגיה מרוח או אנרגיה סולארית. מצבר הוא מכשיר האוגר אנרגיה מרוח או אנרגיה סולארית. ניתן להשתמש באנרגיה זו בכל עת, במקום כאשר השמש או הרוח מייצרות אותה. בבית יש מכשיר שנקרא מצבר. המצבר אוסף מים מהגג ומאחסן אותם במיכל. אין ספק כי מצבר עד הבית יכול להיות זמין היום יותר מאי פעם! אז חפשו מצבר עד הבית בהקדם! 

הסבר על מצברים מסוגים שונים 

חלק זה ידבר על סוגי המצברים השונים, היתרונות והחסרונות שלהם, ומה כדאי לדעת לפני רכישת מצבר. סוללות מגיעות בצורות וגדלים רבים. הם מסווגים לפי ההרכב הכימי שלהם. ישנם שני סוגים של סוללות: ראשונית (שימוש חד פעמי) ומשנית (נטענת). לא ניתן להטעין סוללות ראשיות והספק שלהן מוגבל על ידי גודל הסוללה. ניתן להטעין סוללות משניות פעמים רבות לפני שיש צורך להחליף אותן. הסוג הנפוץ ביותר של סוללות נטענות הוא ניקל-קדמיום (NiCd). עם זאת, סוללות ניקל-מתכת-הידריד (NiMH) יעילות יותר מכיוון שהן יכולות להחזיק טעינה יותר מתאי NiCd.

הסוללה היא חלק בלתי נפרד מכל מכשיר הדורש חשמל. כדאי לדעת על סוגי הסוללות השונים הקיימים והשימושים בהם. ישנם סוגים רבים ושונים של סוללות כאשר לכל סוג יש יתרונות וחולשות משלו. סוללת עופרת היא דוגמה טובה שהיא הסוג הנפוץ ביותר בשימוש כיום. היתרון העיקרי של סוללת העופרת הוא בעלות הנמוכה שלו, אך יש לה גם חסרון גדול שהוא צריך להטעין אותו במלואו לפני השימוש בו וטעינת יתר עלולה לגרום נזק למצבר. לעומת זאת, לסוללות ליתיום יון אין אפקט זיכרון, כך שניתן להשתמש בהן לתקופות ארוכות מבלי לטעון אותן קודם, אך הן יקרות יותר מסוללות עופרת וצריך לטפל בהן בזהירות מכיוון שהן עלולות להתחמם יתר על המידה או לגרום לשריפות אם ניזוק. או טיפול לא נכון. אז רכשו מצבר עד הבית כבר בזמן הקרוב!