מצלמות אבטחה לעסק – כל מה שצריך לדעת

לא משנה מה העסק שלכם – גלידריה, חנות בגדים, משרד של חברת הייטק; מצלמות אבטחה לעסק הפכו להיות הכרחיים בעבור כל עסק שהוא. רוצים להתקין מצלמות אבטחה בעסק שלכם? אנחנו פה להסביר לכם הכל מא' עד ת'.

ממה מורכבת מערכת מצלמות אבטחה לעסק?

  • מצלמות, כמובן. ישנם שני סוגים של מצלמות אבטחה – אנלוגיות או דיגיטליות. המצלמות האנלוגיות נחשבות לפשוטות יותר ולכן הן גם זולות יותר, אך מצלמות דיגיטליות הן אמנם יקרות יותר, אך מספקות צילום ברזולוציה גבוהה ואיכותית יותר. מערכת מצלמות אבטחה לעסק לרוב מצריכה כ-5 או 6 מצלמות.
  • מכשיר הקלטה – מכשיר ההקלטה הוא המכשיר ששומר את הסרטונים המצולמים, והעלות שלו מותאמת לאיכות המצלמה – ככל איכות הקלט גבוהה יותר, כך מכשיר ההקלטה יקר יותר. 
  • ספק כוח – כל הכבלים והחיבורים הנדרשים שמשפיעים גם הם על איכות הצילום וההקלטה ומצריכים עבודת התקנה ותשתית.

מצלמות אבטחה לעסק – מחירים

מחירן של מצלמות אבטחה לעסק משתנה בהתאם להמון גורמים כאשר העיקרי שבהם הוא איכות הצילום. מצלמת אבטחה אנלוגית בסיסית תעלה בסביבות ה-300-400 ₪ למצלמה בודדת. האם בהכרח לבחור במצלמה הזולה ביותר? זה תלוי בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם. ישנן גם מצלמות מתקדמות מאוד בעלות יכולת של זיהוי פנים וזיהוי אובייקטים, זיהוי של תנועה ומיקוד בה והדגמים החדישים והמתקדמים ביותר יכולים אף ליצור קשר באופן עצמאי עם חברת האבטחה. האם זה אומר שזה מה שאתם צריכים לעסק שלכם? לא בהכרח. כאשר אתם רוצים להתקין מצלמות אבטחה לעסק שלכם, מצאו את איש המקצוע שיידע להתאים את המערכת בהתאם לצרכים שלכם ושל העסק שלכם, ושלא בהכרח יכניס אתכם להוצאות גדולות ומיותרות.
העלות של מצלמות אבטחה לעסק לא מתבטאת רק בעלות המצלמות עצמן, אלא גם בהתקנה שלהן. הכבלים עליהם דיברנו קודם? יש צורך להסתיר אותם איפשהו, וזה כמובן לא מאוד אסתטי או בטיחותי להשאיר אותם גלויים לכל. המחיר של ההתקנה משתנה בהתאם לתשתיות, וכאשר מדובר בעסק גדול בו יש מרחקים גדולים ומעברים בין קומות, מחיר ההתקנה יהיה ככל הנראה גבוה משמעותית.