כמה משכנתא אפשר ליטול?

משכנתא הינה בעצם מעין הלוואה. כשעסקינן הודות משכנתא, הננו עסקינן הודות הלוואה למשך הרבה שנים ואף בשעבוד של בית המגורים שלכם. להבדיל מהלוואה סטנדרטית, היא מוענק לעת רבה במיוחד, כלה בשלושים שנה, על סך כמעט שאינו בעל סייג והן בריבית מועטה בפרט, אל מול אלטרנטיבות שונות. עבור המשכנתא קיימות המון מעלות, כמו למשל – הינה נותנת בידכם לרכוש דירה ללא המתנה של שלושים שנה עד שתאתרו את כל הממון הנדרש לזאת. עבור מי אשר מבינכם אשר קיים הממון בידו, הינה נותנת בידכם לרכוש בית בעלות יותר רבה. כמו כן, היא ננטלת אף עבור דרישה של השקעה. ביכולתכם לקנות דירה על ידי לקיחת משכנתא וכן להשכיר אותה למשך הרבה זמן וכך ליהנות מדמי שכירות מדי חודש. עוד חלופה הינה לקנות דירה והן להשביח אותה, באמצעות פינוי או לחלופין באמצעות שיפוץ וליהנות מעלייה בשווי של הדירה אשר רכשתם.

כמה משכנתא אפשר ליטול?

ממדיה של המשכנתא אינם עשויים להגיע עד לכדי מאה אחוזים מן ערך הנכס, בהתאם לחוק. היעד הינו המעטה בסיכון מן הפן של הבנקים, וכן סייג של מידת הסיכון אשר אותה הנכם נוטלים בקרבכם.

המדיניות של הממשלה מסייגת את כמות האחוזים אשר אותה מכסה המשכנתא בהתאם למעמד שלכם, הווה אומר – 

  1. במידה וברשותכם נכס אחד או למעלה מכך ואף הנכם רוכשים עוד נכס, תוענק עבורכם משכנתא של עד מחצית מן העלות שלו.
  2. במידה ולא קיים ברשותכם נכס והנכם קונים נכס בודד, אתם עשויים כי יוענק עבורכם עד שיעור של שבעים וחמישה אחוז על ידי המשכנתא, הווה אומר – הכסף בראשיתו עשוי להיות ניצב על גבי שיעור של כעשרים וחמישה אחוז מן העלות של הנכס האמור.
  3. במידה כי יש ברשותכם בית וגם הנכם מתעתדים לרכוש עוד בית – הנכם עשויים כי יוענק בידכם עד שיעור של שבעים אחוז מימון על ידי המשכנתא.

היעד של בנק ישראל ואך של משרד האוצר הינו להקל על מי אשר מבינכם אשר טרם קנה בית והן בפרט להכביד על כל מי אשר רוכש בית בתור עסקה של השקעה עבור עצמו.