עיצוב אפליקציות: הצעד הבא לעסק שלך!

קרוב לשמונה מיליארד בני אדם חיים על פני כדור הארץ, והאומדן הוא כי קרוב לשישה וחצי מיליארד משתמשים בטלפונים סלולריים. המספרים הללו מדברים בעד עצמם, ולא פלא שהביקוש למומחי עיצוב אפליקציות הולך וגובר. תארו לעצמכם את הפוטנציאל האינסופי הזה, להגיע כמעט לכל כיס בעולם, לתת שירות, ולהתפרנס בכבוד.

ועדיין, עם כל הפוטנציאל הזה, יש חברות ובעלי עסקים, קטנים כגדולים, אשר לא הפנימו את העוצמה שיכולה לייצר אפליקציה משלהם על העסק שלהם, הן מבחינת מיתוג, והן מבחינת הכנסות. מי שמבין, כבר בפנים, אבל זה לא מאוחר מדי, בכלל לא, כי רוב המתחרים שלכם עדיין ישנים בעמידה.

לא מדובר באתר אינטרנט לנייד

בואו נבהיר זאת אחת ולתמיד – עיצוב אפליקציות הוא לא עיצוב אתרי אינטרנט לסלולרי. אפליקציה היא דבר אפליקטיבי, כלומר יישומי ומעשי, משהו שמעודד פעולה, וזה בדיוק מה שעסק רוצה – שהלקוחות שלו יפעלו. כשהלקוח שלכם מעורב באפליקציה שלכם, הוא מעורב במותג שלכם, הוא חולק את החוויה עם אחרים, והוא הופך ללקוח נאמן, לקוח חוזר, לקוח משלם.

כמעט כל תחום וכמעט כל עסק יכול לפתח אפליקציה תואמת. זה לא צריך להיות משהו עצום, משהו שלא נראה בעבר, או משהו מקורי בצורה יוצאת דופן. זה כן צריך להיות נוח לשימוש, ולענות על צורך אמיתי של הלקוחות שלכם. זה הכול.

זה באמת כל כך פשוט?

לא אמרנו שזה פשוט לייצר אפליקציה, אבל זה מספיק פשוט בימינו, כמעט כמו להרים אתר אינטרנט בסיסי. הרעיון הוא להבין מה הצורך של הלקוחות שלכם, ממש כפי שאתם עושים בכל מקרה כבעלי עסק, אבל לחשוב איך לענות על הצורך הזה באמצעים טכנולוגיים.

ברגע שהבנתם מה הלקוחות רוצים, אתם לוקחים איש מקצוע שיודע לתרגם אתכם לעולם האפליקציות, והוא יציע לכם פתרונות טכנולוגיים שלפעמים אפשר לייצר בתוך כמה ימים (מתוך דברים מוכנים שמשלבים יחדיו). הדבר שאתם חייבים לזכור הוא שהאפליקציה, פשוטה ככל שתהיה, חייבת תמיד לתפקד בצורה נוחה ונגישה למשתמש, כדי לא לייצר תסכול אלא להוות פתרון יעיל ונח.