מדוע ראיית חשבון לחברות ולעסקים היא כה חשובה?

בסופו של יום הדבר החשוב ביותר בכל עסק זה להרוויח כמה שיותר כסף ולהוציא כמה שפחות וכך העסק יצליח וישגשג. העניין הוא שבין המילים ובין המעשים יש מרחק רב ויש קושי לא קטן להגיע אל דבר זה. כיום יש כללים רבים המסדירים את הנושא של ניהול הכספים בעסק כמו למשל חישוב מלאי או חישוב פחת וכך יוצא כי מנכ"ל או מנהל כספים בעסק צריכים להתייעץ עם רואה חשבון אשר ינהל את הכספים בעסק מכיוון שהוא מכיר את כל הכללים והחוקים הנוגעים לנושא זה.

עליכם להבין כי ראיית חשבון לחברות ולעסקים היא קריטית בעולם העסקים כיום ופעמים רבות רואה החשבון משפיע על המצב הכספי של העסק שלכם יותר מכל גורם אחר. לכן יש לבחור רואה חשבון מומחה ומקצועי ולא להתפשר על נקודה זו לעולם. 

שימו לב לניסיון של רואה החשבון לפני שאתם בוחרים בו

אז איך נבחר רואה חשבון מקצועי וברמה גבוהה בשביל ראיית חשבון לחברות ולעסקים? אם כן יש פרמטרים רבים שאנו צריכים לבחון כאשר אנו בוחרים רואה חשבון כמו למשל האמינות שלו, המקצועיות שלו או הידע שלו. 

אך אחד הדברים החשובים ביותר שאנו צריכים לתת עליהם את הדעת כאשר אנו באים לבחור רואה חשבון זה הנושא של הניסיון שלו. ככל שהרואה יותר מנוסה כך זה סימן שהוא יותר טוב. רואה חשבון מנוסה גם ידע כיצד לבנות את הדוחות הכספיים שלכם אך הניסיון שלו הוא גם סימן שמרוצים ממנו ולכן הוא שרד הרבה שנים ולכן יש לבחון לעומק את הניסיון של רואה החשבון.

האם כדאי לי לעבוד עם חברת ראיית חשבון גדולה או קטנה?

עולה השאלה האם כדאי לנו לעבוד עם חברת ראיית חשבון לחברות ולעסקים גדולה או קטנה? אם כן כיום זה ברור כי חברה קטנה עדיפה בהרבה על פני חברה גדולה. בחברה קטנה היחס הוא יותר אישי וההשקעה בכל לקוח היא הרבה יותר גדולה ולכן עדיף תמיד לעבוד עם חברה קטנה ולא עם חברה גדולה.