רישוי עסקים – איזה עסקים צריכים רישיון?

אם אנחנו רוצים להיות בעלים של עסק עצמאי אנחנו חייבים שיהיה לנו רישיון לעסק. אם אנחנו רוצים לפתוח עסק בתחום המזון, עסק בתחום הביטחון או עסק שנותן שירות רגשי אנחנו חייבים שיהיה לנו רישיון מהמדינה לפתוח את העסק ולהפעיל אותו. רישוי עסקים, זה דבר חשוב מאוד, אבל זה לא קיים בכל תחומי העיסוק במדינת ישראל. כך למשל, בשביל לפתוח צהרון לילדים מתחת לגיל 3 אין צורך בהוצאה של רישיון מיוחד וכל אחד או אחת רשאי לעבוד עם ילדים בקבוצת גיל צעירה זו.

רישיון עסק לעסקים בתחום המזון

רישיון עסק זה דבר חשוב במיוחד כאשר יש לנו עסק בתחום המזון כמו מסעדה או בית קפה. בשביל שנוכל לקבל רישוי עסקים לעסק בתחום המזון אנחנו חייבים לקבל רישיון להפעיל את העסק ממשרד הבריאות. גופים נוספים שאנחנו צריכים מהם רישיון הם המשטרה, רשות המיסים, מכבאי אש ועוד. סוג הרישיון שאנחנו צריכים להוציא לעסק שלנו תלוי בתחום העיסוק שלנו וגם בכמות האנשים שאנחנו רוצים להעניק להם שירות.

מי יכול להוציא לנו רישיון עסק?

אז מי יכול להוציא לנו רישיון עסק? לאיזה מקצוע אנחנו צריכים לפנות בתחום של רישוי עסקים? בשביל שיהיה לנו קל יותר להוציא רישיון לעסק שלנו יש שני אנשי מקצוע מרכזיים שכדאי לנו לפנות אליהם: עורך דין מומחה לרישוי עסקים ורואה חשבון. שני אנשי מקצוע אלו יוכלו לסייע לנו לפעול מול רשויות הממשלה השונות כך שיהיה לנו קל יותר לפתוח רישיון לעסק שלנו.

יש מקצועות בהם יש צורך לשלם גם דמי חבר לאגודות מקצועיות שונות בשביל שלעסק יהיה רישיון. מקצועות כמו למשל בתי מלאכה, אנשי מקצוע, עורכי דין, רואי חשבון, מסעדות, בתי קפה ועוד…, מחויבים על פי חוק לשלם דמי חבר לאגודות מקצועיות כמו אגודת התעשיינים. אי תשלום דמי חבר אלו יכול לגרור מצב בו נהיה חייבים לשלם קנסות שונים או מצב בו ישללו לנו את הרישיון של העסק שלנו או זכויות שונות שיש לעסק.